Свилен Стефанов
(Гл. редактор)
(1966, София) Професор в НХА по история на изкуството на ХХ в. Доктор на изкуствознанието. Художник, историк на изкуството, критик и куратор. Един от основните представители и идеолог на група XXL, създанена в София през 1994 г. Автор на първата книга, цялостно разглеждаща новите тенденции в съвременно българско изкуство: „Авангард и норма. Иновационни тенденции в българското изкуство от края на ХХ век“, „Агата“, С.,2003, както и на „Процеси и тенденции в българското съвременно изкуство (Края на ХХ и началото на ХХІ век)“, НХА, С., 2014. Живее и работи в София.
Чавдар Попов
(Редактор)
(1950, София) Професор в НХА по история и теория на изкуството. Доктор на изкуствознанието. Автор на множество книги, посветени на световното и българското изобразително изкуство, сред които: „Тоталитарното изкуство. Идеология. Организация. Практика. С., Университетско издателство „Св. Климент Охридски“, 2002.; Постмодернизмът и българското изкуство от 80-те – 90-те години на ХХ век. С., „Български художник“, 2009”. Член на ICOM, СБХ и СБЖ.
(1984, София) Преподавател по история и теория на фотографията, класически и алтернативни фотографски процеси, анализ на фотографска творба в НХА и НБУ. Доктор по изкуствознание и изобразителни изкуства. Изследователски интереси в областта на психологическите подходи в теорията на фотографията. Стипендиант на Erasmus Mundus като гост-лектор в университета Abat Oliba, Барселона.
Колумнист в ресор визуални изкуства във в. Новинар в периода 2008 – 2016, автор на публицистични и критически текстове в сп. L’Europeo, в. Култура, сп. Изкуство и критика.
Лиляна Караджова е автор на редица фотографски проекти и самостоятелни изложби, сред които „Машина за сънища“ (2011, Музеен център за съвременна история, Пловдив), „Тъмни мисли, светли петна“ (2015, the fridge), Film’s Not Dead (2018, Център за култура и дебат „Червената къща“), „Свободата тук-и-сега“ (2018-2019, Софийски Арсенал – Музей за съвременно изкуство), кураторския проект „Фотографският оригинал и художествените практики“ (2017, 2018, Център за култура и дебат „Червената къща“).
Лиляна Караджова
(Редактор)
Венелин Шурéлов
(Редактор)
(1977, България) Доц. д-р Венелин Шурéлов е завършил “Сценография” в Националната художествена академия, България – PhD (2009). Съосновател и преподавател в магистърска програма "Дигитални изкуства", НХА (2008-); Съосновател, част от кураторския екип и технически организатор на DA Fest – Международен фестивал за Дигитално изкуство (2009-). Основател на "Subhuman театър" (2004) и арт група "Via Pontica" (2002-2005).
Венелин Шурелов е автор на различни интерактивни инсталации/пърформанси, някои от които са "Машина за рисунки" (2005), "Fantomat" (2008), "Orthoman" (2009) "Tabula Rasa" (2010), "Стрелбище" (2012), “Ротор” (2016) – представен в Арс Електроника център, Линц. През 2011 г. реализира кибер лекцията "Man Ex Machina", а през 2016 г. поставя пърформанс инсталацията “Post-Everything”, като гост-лектор в университета Таусън, САЩ.
Неговите проекти са многообразни и включват рисунка, интерактивна инсталация и пърформанс, дигитални технологии, видео и арт теория. Той има редица сценографски проекти, самостоятелни изложби и общи изложби, както и участия във фестивали в България, Европа и САЩ. Награждаван е многократно за работата си в областта на театъра и съвременното изкуство.
Живее и работи в София.
Иван Стефанов
(Редактор)
(1998, София) Студент в специалност „Изкуствознание” в НХА, работи в Национална галерия. Автор на критически текстове в областта на съвременното изкуство в периодичния печат и специализирани издания. Публикува проза в “Литературен вестник”, основател и фронтмен на група “Фройд”.
Здравко Сираков
(Дизайнер)
(1998, Плевен) Студент в специалност „Плакат и визуална комуникация” в НХА. Завършена професионално квалификация в сферата на пространствения дизайн.